Arabanızda Mutlaka Karbonat Bulundurun

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Arabanızda Mutlaka Karbonat Bulundurun
Arabanızda Mutlaka Karbonat Bulundurun

Arabanızda mutlaka karbonat bulundurun.Sayısız faydası olan karbonat arabanızda da çok işe yarayacak.Bakın nasıl?

Özellikle soğuk kış günlerinde arabanızın camları hemen buğulanır.Cam buğusunu gidermek için bir çorabın veya herhangi küçük bir kesenin içerisine bir miktar karbonat koyun.Arabanızda bu paket içindeki karbonatı herhangi bir yere koyun.

Arabanızda Mutlaka Karbonat Bulundurun

Karbonat nemi hemen emer ve arabanızın camları da hiç buğulanmaz.Bunun yanı sıra arabanızdaki hoş olmayan kokulardan kurtulmak ya da hoş olmayan kokuların olmaması için yine bir bez içerisinde bulunduracağınız karbonat,tüm kokuları emecektir.

Ayrıca arabanızın içerisindeki kauçuk kısımlarındaki istenmeyen kir ve lekeleri yine karbonat yardımı ile çıkarabilirsiniz..Bunun için yapmanız gereken ise eşit miktarda karbonat ve suyu karıştırıp lekeli yeri ovarak silmek.

Yalnız hemen bu noktada belirtmeliyiz ki karbonatı arabanızın dış yüzeyi için kullanmayın.Araba lastiklerinin ömrünü uzatmak içinse mutlaka arada karbonatlı su ile silin.

Yine önemli bir püf noktası daha arabanızın iç kısmında herhangi bir yerde çizik veya bir kopma olduysa ve yapıştırıcı ile yapıştırmak zorundaysanız.İlk olarak yapıştırıcı ile yapıştırıp daha sonra üzerine bir miktar karbonat dökün.Ve bir kaç dakika bekleyin.Karbonat hava geçirmezliği sağlayarak yapışmanın daha sağlam olmasını sağlar.Bir Cevap Yazın