ALZHEİMERDEN KORUNMADAN ROMATİZMAYA KADAR ETKİLİ

Posted by

Spread the love
Alzheimerden korunmadan romatizmaya kadar etkili 
Alzheimerden korunmadan romatizmaya kadar etkili

Zerdeçalın bir çok sağlık faydası vardır.Zerdeçal anti-inflamatuar,anti-oksidan ve anti-aging özellikleri olan bir baharattır.Zerdeçal curcumin içerir ve çok faydalı içerik yüzünden zerdeçalın faydası olan yerler:

Alzheimerden korunmadan romatizmaya kadar etkili 

Alzheimer.:Beyin kaynaklı nörotrofik faktör büyümesi için hormon azalırsa,Alzheimer hastalığı ve bunama gelişme  arttığı kanıtlanm

deçal kan damarlarındaki yığılmayı önler.

Artrit ağrılarını azaltır:2012 yılında yapılan bir çalışmada zereçalın içinde bulunan curcumin adlı bileşenin steroid içermeyen anti-inflamatuar bir ilaç olan NSAID olarak hareket etiğini keşfetti.Ayrıca şişmelere ve ağrılara karşı bir çok tedavide çok etkili olduğu bildirildi.

Şeker hastalığ:2002 de yapılan bir çalışmada zerdeçal tüketiminin şeker hastalığını tersine çevirebileceği keşfedildi.

Ayrıca karaciğerinizi toksinlerden korur.Bunun yanı sıra kansrin asidik ortamda büyüdüğünü biliyoruz.Zerdeçal alkalik ortam yaratabilir.Bunun için yapmanız gereken:

Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı zerdeçal ekleyin karıştırın ve her gün bir bardak tüketinBir Cevap Yazın

Sitede Bulunan tüm yazılı anlatımlar ve Makaleler Özgün tarafımızdan yazılan yazılardır. .Resimlerden ve makaleler den alıntı yapanlar Aktif link ile Kaynak belirtmeden alıntı yapamaz ! Bayanlar kahvesi.com Sitemizdeki bilgiler özgün içerikler olup tüm hakları saklıdır Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız