Aloe vera bitkisine bundan 1 kaşık verin coşsun

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Aloe vera bitkisine bundan 1 kaşık verin coşsun
Aloe vera bitkisine bundan 1 kaşık verin coşsun

Aloe vera bitkisinin son dönemlerde ne kadar popüler olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur.Nedenine gelince aloe vera bitkisinin saymakla bitmeyen faydaları geliyor tabi ki.

Aloe vera bitkisini artık bir çok yerde görebilirsiniz.Tabii faydaları saymakla bitmeyen bu bitkiyi evinizde yetiştirdiğiniz zaman faydalarından kat kat daha fazla yararlanma şansına erişiyorsunuz.Lakin bir çok kişi özellikle sizlerden gelen mesajlarda evlerine aloe vera bitkisi aldıklarını fakat kısa bir süre sonra aloe vera bitkilerinin bozulduğunu ,kendini yenilemediğini söylüyorlar.

İşte tamda bu noktada sizlere harika bir haberimiz var.Artık satın aldığınız aloe vera bitkileriniz asla bozulmayacak,aksine coştukça coşacak.Peki bu nasıl olacak derseniz?Hemen anlatıyoruz.Ayrıca aşağıda detaylı olarak nasıl yapacağınızı videoda izleyebilirsiniz.

Aloe veraların bakımında ilk dikkat etmeniz gereken toprağını fazla sulamamanızdır.Ayrıca aloe vera toprağını zenginleştirmeniz gerekiyor.Bu zenginleştirmeyi de yumurta kabukları ile yapacaksınız.Yumurta kabuklarını bir yerde toplayın sonrasında güzelce yıkdaıktan sonra 1 fırın tepsisine tek tek dizin.

Fırında 200 derecede 10 dakika iyice kurumasını sağlayın.Bu arada fırınınızı önceden ısıtın.Fırından çıkardığınız yumurta kabuklarını rondodan geçirerek toz haline getirin.Toz haline getirmiş olduğunuz yumurta kabuklarınızı cam bir kavanozda saklayabilirsiniz.Bu karışımdan yani yumurta kabuklarından oluşturduğunuz tozu bitkilerinizin topraklarına birer kaşık eklemeniz yeterli olacak.

Aloe vera bitkisine bundan 1 kaşık verin coşsunBir Cevap Yazın