AKCİĞER LÖSEMİ VE MEME KANSERİNİN TEDAVİSİNİ BULAN KÜBA

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Akciğer lösemi ve meme kanserinin tedavisini bulan küba

Akciğer lösemi ve meme kanserinin tedavisini bulan küba
Akciğer lösemi ve meme kanserinin tedavisini bulan küba

Küba 3 yıl önce Akciğer Lösemi ve Meme kanserinin kesin tedavisini bulduğunu dünya sağlık örgütüne açıklamıştı.

Dünyanın en gelişmiş ve en iyi ilaç laboratuvarlarına sahip Küba ilaçların ticari amaçlı kullanılmasını engellemek için patentlerini dünyaya vermiyor.Ama isteyen kişi Kübaya gidip ücretsiz şekilde tedavi oluyor.

Özellikle akciğer kanseri  hastalığına yakalanan yakınlarınız var ise sadece 3000 dolar bütçe ile Kübaya gidip 4 yada 5 ay kalıp tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Kübanın vize uygulaması yok pasaportunuz olması yeterli.

Akciğer lösemi ve meme kanserinin tedavisini bulan küba

Kanser tedavisini kübada gören arif sağ
Kanser tedavisini kübada gören arif sağ

Bu arada sanatçı Arif Sağ uzun süreden beri akciğer kanseri tedaisi görüyordu.Beyninde ve akciğerinde tümör olduğu belirlenen Sağ 2 ayrı operasyon geçirmiş ve tümörler temizlenmişti.Taburcu olduktan sonra evinde kemoterapi gören Sağ kontrole gittiğinde metaztaz olmadığı tespit edildi.

Arif Sağ kanser konusunda dünyanın en önemli merkezlerinden biri haline gelen Kübaya gitti.Burada hastane de bir dizi kontrolden geçen Arif Sağ’a ilk aşısı yapıldı.

Kübada damla tedavisi gördüğünü bildiren Sağ bu yöntemi Türkiyede sürdüreceğini ifade ederken şunları söyledi:

“Bir insan gözlüğü, şeker hastası insülini nasıl sürekli kullanmak zorunda ise, bu ilacı da öyle kullanacaksın. Ha gözlük takmışsın ha bu damlayı kullanacaksın. Buradaki doktorum da aynı şeyi söyledi. Küba’ya gidişim hayatımı disipline etti. Saat 07.00’de kahvaltı, öğle, akşam yemeği zorundasın. Böyle bir durumun içine soktu. Ben 1-2 haftada diş fırçalayan adamdım. Şimdi dil altı damlası için her yemekten sonra dişlerini fırçalamak zorundasın” dedi.

Sık sık espri yapan Arif Sağ, onuruna yemek veren Küba Büyükelçisi’nin “Burada Sadece 7 Türk yaşıyor. 3’ü biziz. Herkesi kabul etmiyorlar. Zaman zaman bir araya gelip sohbet ediyoruz” diye konuştu. Küba’da sedef hastalığı ve romatizmaya karşı ilaç geliştirildiğini duyduğunu anlatan Arif Sağ, Küba ziyareti ile birlikte ortaya atılan asılsız iddialar üzerine kendisine gösterilen sevgiye ilişkin, “Ben sevilecek biriyim. Ben de onları seviyorum. Beni sevmeye devam etsinler” diye konuştuBir Cevap Yazın