AHŞAP LEKESİ GEÇİREN GÜMÜŞ PARLATAN MADDE

Spread the love
Ahşap lekesi geçiren gümüş parlatan madde
Ahşap lekesi geçiren gümüş parlatan madde

Ahşap masanızdaki ve eşyalarınızdaki su lekeleri ya da ısıtıcı lekelerinden kurtaran ,aynı zamanda gümüşlerinizi ve madeni kaplarınızı parlatmanıza yardımcı olacak madde nedir biliyormusunuz?

Sigara sağlığa çok zararlı bir madde hepimiz bunun bilincindeyiz.Ve öncelikle belirtmemiz gerekirki sigara kullanmamalıyız.Lakin eğer yine de siz sigara kullananlardansanız sigaranın zararlı olmasının yanı sıra siz külü ile ahşap mobilyalarınızdaki lekeleri yok edebilirsiniz.Şöyleki:

Ahşap lekesi geçiren gümüş parlatan madde

Bir miktar biriktirdiğiniz sigara külünü bir kaç damla su ile macun kıvamına getirin ve lekeli ahşabınıza bir bez yardımı ile uygulayın.Biraz bekletip nemli bir bez yardımı ile silin.Lekeleriniz yok olacaktır.

Ayrıca Yine aynı yöntemle (soba külü de olur)Gümüşlerinizi ve madeni eşyalarını parlatabilirsiniz.Parlatmak istediğiniz eşyanızı bu karışımla bez ile silip bol su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Son olarak yine soba külü ya da sigara külü kullanarak bahçenizdeki haşerelerden kurtulabilirsiniz.Bahçe bitkilerinin dallarına,yapraklarına ve köküne bir miktar kül dökün. yumuşak gövdeli böcekleri çok rahatsız edecektir.Bu işlemi yaparken gözlerinizi koruyucu gözlük takınızBir Cevap Yazın