250 gr peynirden 1 kg dan fazla peynir nasıl yapılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
250 peynirden 1 kg peynir nasıl yapılır
250 peynirden 1 kg peynir nasıl yapılır

Bu tarif kaçmaz sevgili hanımlar,beyler.Hele ki gıda fiyatlarının bu denli pahalı olduğu bir zamanda.250 gram peyynirden ,1 kg’dan fazla peynir nasıl yapılır?

Bunun için size gerekli olan malzemeler ise: 250 gram kadar kaşar peyniri,1 litre süt,1 su bardağı mısır nişastası,1 yemek kaşığı tereyağı,1 tatlı kaşığı tuz.

İlk olarak yapmanız gereken 250 gram kaşar peynirinizi ufak,ufak doğrayıp bir kaba alın.Diğer yandan ocağa 1 litre sütü ekleyin.1 su bardağı mısır nişastası ve tereyağını ve doğradığınız kaşar peynirlerini de ekliyorsunuz.Sonrasında çırpma teli ile güzelce karıştırıyorsunuz özellikle mısır nişastasının tamamen erimesini sağlayın.

,Sonra ocağın altını yakın ve kıvama gelene dek devamlı karıştırmaya devam edin.Kaynamaya yakın tuzunu ekleyebilirsiniz.Kaynama noktasından sonra daha fazla karıştırmaya devam edin.Pürüzsüz bir kıvama gelince ocağın altına kapatın.Yine ilk sıaklığının geçmesi için biraz karıştırın.

Sonrasında istediğiniz bir kaba strech filmi yayın ve ilk sıcaklığını aldığınız karışımı bu kaba dökün.Üzerini de yine bir poşet ile kapatın ve oda sıcaklığına gelmesini bekleyin.Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına koyun.1 saatin sonunda peyniriniz yenmeye hazır durumda.

250 gr peynirden 1 kg dan fazla peynir nasıl yapılırBir Cevap Yazın