2017 PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI


Spread the love

2017 PTT personel alımı başvuruları

2017 PTT personel alımı başvuruları
2017 PTT personel alımı başvuruları


2017 PTT personel alımı

Devlet Personel başkanlığının  resmi internet sitesi üzerinden ilan yayınlayan PTT  Gişe ,Büro görevlisi ile, dağıtıcı ünvanlı”İdari Hizmet Sözleşmeli Personel ”alacağını açıkladı.

Gişe ve büro görevlisi pozisyonlarına başvuru şartları:

1-Gişe ve Büro görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az 4 yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki okulların EK-1 listede belirtilen bölümlerinden birinden mezun olmak

2-Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl sağlığı  bulunmadığını resmi sağlık raporu ile belgelemek

3KPSS P 3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

Dağtıcı pozisyonlarına başvuru şartları:

1-2 yıllık eğitim veren yüksek okulların veya

denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

NOT: Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.

3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

BAŞVURU YERİ VE TARİHLERİ

Başvuru tarihi ve yeri: Başvurular, 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

Kaynak: http://www.egehaber.comBir cevap yazın