1 LİMON 1 PORTAKALI DONDURUN YAZIN ÇOK İŞİNİZE YARAYACAK

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

1 Limon 1 portakalı dondurun yazın çok işinize yarayacak

Portakal ve limonla limonata yapılışı
1 Limon 1 portakalı dondurun yazın çok işinize yarayacak

Evet sadece 1 adet limonu ve 1 adet portakalı derin dondurucuya atarak dondurun,yazın çok işinize yarayacak …Bakın nasıl?

Yazın katkısız ev yapımı limonatalarınızı içmek istiyorsanız işte size çok pratik ve bir o kadar kolay yazlık limonata yapılışı tarifi.

Size gerekli olan sadece 1 limon ve 1 adet portakal.Öncelikle limon ve portakalı çok güzel yıkayın ve daha sonra kabukları ile birlikte bir kaç parça olacak şekilde kesin.İsterseniz küp,küp olarakta kesebilirsiniz.

Daha sonra buzdolabı poşetine limon ve portakal tanelerini koyun ve ağzını sıkıca kapatarak derin dondurucuya koyun.Kışın derin dondurucuya koyduğunuz bu limon portakal karışımı yazın sizler ve aileniz için şahane hem de doğal limonata olarak geri dönecek.

Bakın limonatayı nasıl yapacaksınız?Hazırladığınız 1 paket limon portakal ile 3 litre limonata elde edeceksiniz.Öncelikle buzdolabından çıkardığınız donmuş limon ve portakalı bir kaba alın ve buzlu hallerinin gitmtmesi için üzerine 1 bardak su dökün.Biraz yumuşayınca sudan çıkarın ve robottan geçirin.

Parçalanmış portakal,limon karışımını bir kaba alın ve üzerine ister 2 litre isterseniz 3 litre su dökebilirsiniz.Daha sonra bir süzgeç yardımı ile tanelerinden kurtulmak için süzün.Damak tadınıza göre üzerine şekerini ilave edin ve karıştırın 2 litreye 2 bardak şeker yeterli olur.Karıştırın daha sonra isterseniz 1tatlı kaşığı kadar limon tozu da ekleyebilirsiniz. ve limonatanız hazır.


1 Limon 1 portakalı dondurun yazın çok işinize yarayacakBir Cevap Yazın