Yapıştırma bant vs kalıntıları nasıl çıkarılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Yapıştırma bant  vs kalıntıları nasıl çıkarılır
Yapıştırma bant vs kalıntıları nasıl çıkarılır

Yapıştırıcı kalıntıları sinir bozucu ve can sıkıcı olabilir çoğu bant vs kalıntıları nasıl çıkarılır. merak etmeyin bu yapıştırıcı kalıntılardan kurtulmanın bir kaç yolunu sizler için paylaşıyoruz.

Yapıştırma bant vs kalıntıları nasıl çıkarılır

Yapışkan bölgeyi temizlemek için parmaklarınıza yapışkan yüzeyi dışarda olacak şekilde koli bandı sarın. Yapışkanlı yüzeye parmaklarınıza sardığınız koli bandı ile adeta pompalama yapar gibi parmaklarınızla bastırıp çekin.

Bir diğer yöntem ise yapıştırıcı kalıntılarını ıslak mendille temizlemek.Hiç yapışkan kalmayana dek silin.Hatta bölge kuruduktan sonra tekrar ,tekrar bu silme işlemini yaparak kurtulabilirsiniz.

Sert bir yüzeyde oluşan kalıntı yapışkanlar için ise ispirto kullanmak gerçekten iyi bir metad.Burada yapmanız gereken bir beze biraz ispirto dökmek ve yapışkanlı bölgeyi ovarak temizlemek. Bir başka yöntem ise sıvı yağ ve karbonatı birleştirerek kalıntının üzerine sürüp biraz ovmak.

Bunun için yapmanız gereken ise bir kaba biraz sıvı yağ koyun ve üzerine macun kıvamına gelene dek karbonat ekleyin.Daha sonra bu macun kıvamındaki karışımı kalıntılı bölgeye sürün ve ovarak sİlin. Hazırladığınız karışım fazla olursa ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.Bir Cevap Yazın